آموزش تنظیم DNS بر روی دامنه‌ از طریق ناحیه کاربری :: خبر

sharj

[RB:Blog_And_Post_Title]


عضویت / ورود
نام کاربري :
رمز عبور :
خبرنامه

تبلیغات
نیلو بلاگ

همان‌طور که می‌دانید برای راه اندازی وب‌سایت در ابتدای کار نیازمند خریداری و تهیه هاست و دامنه هستید تا بتوانید اطلاعات و یا محصولات خود را به راحتی در اینترنت به نمایش بگذارید. اتصال این دو مورد تنها به وسیله‌ی تنظیم نام‌سرور‌ها یا DNS  امکان‌پذیر است.طبق متن منتشر شده مجله اینترنتی کوکا تمامی دامنه‌هایی که در IRPOWER به ثبت می‌رسند، از طریق پنل ‌کاربری قابل مدیریت خواهند بود. اگر نیازمند تغییر‌نام سرورهای دامنه خود هستید، می‌توانید مسیر زیر را دنبال کنید تا اینکار به راحتی صورت گیرد.

نحوه‌ی تنظیم و تغییر‌ نام‌سرور

 برای تغییر DNS دامنه‌ها از طریق ناحیه‌ی ‌کاربری مراحل زیر را انجام دهید:

  1. برای شروع، به ناحیه‌‌ی کاربری خود وارد شوید.
  2.  به منوی “دامنه‌ها" رفته و روی گزینه‌ی "دامنه‌های من” کلیک کنید. در صورتی که تعداد دامنه‌های زیادی در ناحیه‌کاربری خود دارید، بر روی گزینه‌ی “وضعیت” کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه ترتیب دامنه‌های شما که بر اساس وضعیت آنها مرتب می‌شود و دسترسی به آنها بسیار بهتر و آسانتر خواهد شد.

برای تنظیم نام‌سرور‌ها بر روی دکمه مدیریت نام‌سرور‌ها کلیک کنید. می‌توانید برای دسترسی سریع‌تر و بهتر به بعضی از منو‌های مدیریت دامنه ، بر روی فلش کناری دکمه مدیریت دامنه کلیک کنید.

  1.  در این بخش میتوانید نام‌سرورهای تنظیم شده بر روی دامنه‌ی مورد‌نظر را مشاهده کنید و در صورت تمایل آن‌ها را تغییر دهید. دقت داشته باشید که ورود حداقل ۲ DNS صحیح لازمه انجام این کار است.
  2. اکنون کافی است نام سرورهای دامنه خود را در بخش‌های مربوطه وارد کرده و نام سرورهای اضافی دامنه را حذف کنید. سپس بر روی دکمه تغییر نام سرور کلیک کنید و در اینجا کار به اتمام میرسد و تغییرنام سرور به درستی انجام میشود.

 با استفاده از این روش شما می‌توانید نسبت به تغییر DNS کلیه دامنه‌های ملی و بین المللی خود در IRPOWER اقدام نمایید. البته لازم به ذکر است که دامنه‌های ملی مانند IR علاوه بر ناحیه‌ی کاربری، از پنل اصلی رجیستر به آدرس nic.ir و شناسه‌ی مربوطه قابل مدیریت هستند. به‌روزرسانی نام سرورها برای دامنه‌های ملی یا همان  IRبه حدود چهار الی بیت و چهار ساعت زمان نیازمند دارد. پس در صورتی که به تازگی برای تغییر DNS دامنه IR خود اقدام کرده‌اید بایستی حداکثر تا مدت زمان ۲۴ ساعت منتظر بمانید.

تنظیم نام سرورها یا همان DNS عمل چندان پیچیده‌ای نیست و میتوانید به راحتی نسبت به انجام آن اقدام نمائید و سایت خود را راه اندازی کنید.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 148
برچسب ها :
تاريخ : دوشنبه 9 اسفند 1400 | 20:37 | نویسنده : برق |
ليست صفحات
پربازدیدترین مطالب: