خبر :: خبر

sharj

[RB:Blog_And_Post_Title]


عضویت / ورود
نام کاربري :
رمز عبور :
خبرنامه

تبلیغات
نیلو بلاگ

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با خانواده شهید عبدالرسول استوار محمودآبادی دیدار و درجه سرلشکری شهید را به خانواده ایشان اعطا کرد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در منزل شهید عبدالرسول استوار محمودآبادی با خانواده این شهید والامقام دیدار و درجه سرلشکری وی که به تصویب مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) رسیده است را به خانواده شهید اعطا کرد.

در این دیدار سرلشکر باقری با اشاره به مجاهدت‌ها و رشادت‌های این شهید عزیز در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: شهید استوار محمود آبادی، همواره در دوران خدمت سرافرازانه خود، از هیچ کوشش و تلاشی دریغ و درنگ نکرد و حضور مداوم، شبانه‌روزی و مخلصانه وی در هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت همواره زبانزد آحاد همرزمان و رزمندگان بود و هرگز از حافظه تاریخی نیرو‌های مسلح و مدافع ایران اسلامی پاک نخواهد شد.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: این شهید عزیز هیچ گاه فعالیت‌ها و تلاش‌های خود را بروز نمی‌داد و سعی می‌کرد در گمنامی و بدون ادعا، ماموریت‌های محوله را به نحو احسن به انجام برساند.

وی شهید استوار محمودآبادی را نمونه یک رزمنده وارسته و ولایی دانست و افزود: نقش و تاثیر حضور شهید در دفاع مقدس بسیار برجسته و تاثیر گذار بود و در دفاع از حریم اهل بیت (ع) در جبهه مقاومت نیز حضوری فداکارانه داشت؛ به گونه‌ای که در سراسر جغرافیای جبهه مقاومت در کشور‌های عراق و سوریه، نقش این شهید برجسته و نمایان است.

شهید سرلشکر پاسدار عبدالرسول استوار محمودآبادی در تاریخ ۹۹/۹/۱۶ به فیض شهادت نائل آمد و با توجه به رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های این شهید گرانقدر دفاع مقدس و جبهه مقاومت، با تصویب فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)، درجه سرلشکری ایشان اعطا شد.

انتهای پیام/امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 189
برچسب ها :
تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 | 4:11 | نویسنده : برق |

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، حقوق‌های بالای ۱۰ میلیون تومان بعد از افزایش ۲۵ درصدی نباید بیشتر از ۲.۵ میلیون تومان به آن‌ها اضافه شود.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس با اشاره به نشست نوبت عصر این کمیسیون برای اصلاح ارجاعیات لایحه بودجه از صحن علنی مجلس گفت: در این جلسه جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) بررسی و افزایش ۲۵ درصدی حقوق‌ها در سال آینده مصوب شد، اما برای این افزایش حقوق سقف مشخصی هم تعیین شد.

وی تاکید کرد: سقف ۲ میلیون و پانصد هزار تومانی برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد که براساس آن حقوق‌های بالای ۱۰ میلیون تومان بعد از افزایش ۲۵ درصدی نباید بیشتر از ۲.۵ میلیون تومان به آن‌ها اضافه شود.

امیرآبادی‌فراهانی تصریح کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، ۲۵ درصد افزایش مشروط به این است که میزان افزایش حقوق هیچ شخصی نسبت به سال ۱۳۹۹ از ۲۵ میلیون ریال بیشتر نشود.

انتهای پیام/امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 199
برچسب ها :
تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 | 4:11 | نویسنده : برق |

مدیر کل امور اتباع به ضرورت حمایت جدی از پناهندگان به‌عنوان مسئولیت بین‌المللی و اقدامی بشردوستانه با مشارکت منصفانه همه اعضای جامعه بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، نشست مجازی شرکای راه حل‌های راهبردی با هدف حمایت از بازگشت داوطلبانه، ادغام مجدد پایدار و مساعدت به کشور‌های میزبان با حضور مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، ایوو فریسن نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران، اسپری مدیرکل امور بین الملل محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه، زینی وند قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، عرشی معاون مرکز پیشگیری از بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سفرای کشور‌های مختلف، روسای نمایندگی‌های آژانس سازمان ملل متحد و NGO‌های بین المللی برگزار شد.

محمودی در این نشست با قدردانی از حضور مجازی مقام‌های داخلی و خارجی شرکت کننده و همچنین مشارکت آنان در حمایت از پناهندگان از سال‌های گذشته تاکنون، خدمات ارائه شده بیش از ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان در حوزه‌های سلامت، آموزش، معیشت، حرفه آموزی، اشتغال و همچنین اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با بیماری کووید-۱۹ را بیان کرد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تاکید بر ضرورت حمایت جدی از پناهندگان به‌عنوان مسئولیت بین المللی و اقدامی بشردوستانه با مشارکت منصفانه همه اعضای جامعه بین المللی، اظهار کرد: نبود تناسب میان هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم جمهوری اسلامی ایران با کمک‌های اندک بین المللی، باتوجه به افزایش نیاز‌های روز افزون پناهندگان، تشدید اقدامات قهری یکجانبه، اعمال تحریم‌های غیر انسانی و همچنین شیوع بیماری کرونا، ظرفیت حمایت جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: بنابراین حمایت جدی جامعه بین المللی دراجرای اهداف سند راه حل‌های راهبردی برای پناهندگان و همسو بودن آن با اهداف پیمان جهانی پناهندگان در تقویت اصل پذیرش منصفانه و تقسیم بار و مسئولیت پناهندگان و کاهش فشار بر جوامع میزبان از جمله جمهوری اسلامی ایران ضرورت دارد.

محمودی تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد با حمایت جامعه جهانی از این ساز و کار در ارائه خدمات مطلوب‌تر به پناهندگان، افزایش روند بازگشت داوطلبانه و عزتمندانه آنان و ادغام مجدد در کشور متبوع خویش، اسکان مجدد در کشور‌های ثالث و حمایت از کشور‌های میزبان با تاکید برتشریک مساعی در تقسیم بار و مسئولیت پناهندگان از اهداف پیمان جهانی پناهندگان، گام‌های موثرتری برداشته شود.

در ادامه نشست ایوو فریسن نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش و همچنین نمایندگان سفارت خانه‌ها و نهاد‌های بین المللی نیز، به بیان توضیحاتی در خصوص مسائل مربوط به پناهندگان پرداختند.

انتهای پیام/امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 136
برچسب ها :
تاريخ : جمعه 15 اسفند 1399 | 4:10 | نویسنده : برق |
ليست صفحات
پربازدیدترین مطالب: